Međužupanijsko natjecanje WorldSkills Croatia

Međužupanijsko natjecanje WorldSkills Croatia

Dana 23. travnja 2021. učenici naše škole sudjelovali su na natjecanju WorldSkills Croatia u disciplini Kućne instalacije. Natjecanje je bilo međužupanijsko, a u njemu je sudjelovalo sedam škola. Škola organizator bila je Industrijsko obrtnička škola Šibenik. Natjecanje je zbog epidemije Covid-19 u potpunosti organizirano online putem ZOOM-a. To znači da su učenici dobili zadatak putem e-maila, te su cijelo vrijeme izrade zadatka bili snimani uživo sa dvije kamere, pri čemu su bili praćeni budnim okom sudaca natjecanja i organizatora. Sve se odvijalo u radionici naše škole te su profesori Marko Orešković, Neven Rekić i Silvano Brnjac dobili zadatke snimatelja natjecanja, informatičara i tehničara za potrebe natjecanja. Našu su školu na natjecanju predstavljali učenici Dino Perasić i Renato Martinčić, a mentor im je bio profesor Marko Jukić. Ovakav oblik natjecanja bilo je neobično iskustvo tijekom “novog normalnog”, u kojemu se isplatilo sudjelovati.